MEDIN, a.s.
Nové Město na Moravě
 

MEDIN, a.s.

partner projektu

MEDIN, a.s.

Adresa:Vlachovická 619, Nové Město na Moravě 592 31
Telefon:566 684 111
E-mail:
Web:http://medin.cz
člen Hospodářské komory

MEDIN, a.s., je tradičním českým výrobcem lékařských nástrojů a implantátů. Historie firmy se začala psát v roce 1949, kdy byla v Novém Městě na Moravě založena továrna s názvem Chirana. Na první vyrobené vrtáčky a zubní frézy navázala produkce chirurgických nástrojů a traumatologických a ortopedických implantátů.

Obory činnosti

 
GPS souřadnice: 49°34'5.742"N, 16°3'30.892"E
 

O společnosti

MEDIN, a.s., je tradičním českým výrobcem lékařských nástrojů a implantátů. Historie firmy se začala psát v roce 1949, kdy byla v Novém Městě na Moravě založena továrna s názvem Chirana. Na první vyrobené vrtáčky a zubní frézy navázala produkce chirurgických nástrojů a traumatologických a ortopedických implantátů. Firma prošla změnami kopírujícími společenský vývoj včetně změny názvu v roce 1992 na MEDIN, a.s.

Přes polovinu obchodního obratu tvoří export, především do evropských zemí, Latinské Ameriky a na Blízký východ. Kromě strategických obchodních partnerů má společnost dvě dceřiné společnosti – v Rusku a na Slovensku.

Na vývoji vlastních výrobků firma úzce spolupracuje jak s předními českými i zahraničními lékaři jako zákazníky a uživateli produktů, tak také s výzkumnými pracovníky významných univerzit.


Produkt

MEDIN, a.s., je česká firma se sídlem v Novém Městě na Moravě, která se zabývá vývojem, výrobou a distribucí lékařských nástrojů a implantátů.

Tradice firmy započala před více než šedesáti lety výrobou stomatologických nástrojů. Dnes portfolio tvoří čtyři hlavní produktové skupiny:

 • Traumatologie- traumatologické implantáty a nástroje jsou určeny pro operační léčbu zlomenin. Základ sortimentu tvoří hřeby, dlahy, kostní šrouby, zevní fixátory a drobné implantáty. Všechny produkty vyvíjíme a vyrábíme v České republice v souladu s certifikovanými postupy, důrazem na kvalitu a požadavky zákazníků.
 • Chirurgie- chirurgické nástroje mají široké použití v ordinacích i na operačních sálech. Kromě nástrojů pro běžnou chirurgii jsou nabízeny i nástroje pro speciální chirurgické obory. Ve spolupráci s dalšími výrobci nabízí také endoskopické nástroje, optiky pro miniinvazivní chirurgii, sterilizační kontejnery a zdravotnický nábytek.
 • Stomatologie- produktové portfolio zahrnuje širokou škálu rotačních i ručních stomatologických nástrojů. Sortiment pokrývá běžné i speciální požadavky stomatologů. Nabízí nástroje pro endodoncii, diamantové brousky, tvrdokovové vrtáčky i jiné nástroje pro stomatologii.
 • Ortopedie- převážná část sortimentu ortopedie je vyráběna spolupracující firmou ProSpon, spol. s r.o. Portfolio ortopedických implantátů obsahuje náhrady velkých i malých kloubů. Náhrady kolenních kloubů jsou dodávány jako modulární systém umožňující plné přizpůsobení sestavy požadavkům operatéra. Systémy pro náhradu kyčelních kloubů se skládají z několika variant kyčelních jamek, hlavic a dříků. Speciální onkologické implantáty jsou vyráběny na zakázku dle potřeb pacienta.

MEDIN se tak šíří svého sortimentu řadí mezi největší evropské výrobce zdravotnických prostředků. Součástí komplexní nabídky výrobků MEDIN jsou pořádané certifikované semináře, workshopy a kurzy pro lékaře, zdravotní sestry a další zdravotnický personál ve školicím středisku v areálu firmy MEDIN.


Trh (zákazníci)

Informace budou doplněny.


Projekty, záměry

Informace budou doplněny. 


Nabídka práce (volná místa)

Aktuální volná pracovní místa naleznete na http://medin.cz/volna-pracovni-mista


Partneři

Partnery společnosti Medin a.s. jsou například:

 • Česká společnost úrazové chirurgie 
 • Česká asociace sester 
 • Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků 
 • Společnost pro sportovní traumatologii a artroskopii
 • Technologické centrum Akademie věd České republiky

Společnost Medin a.s. spolupracuje i s několika univerzitami jedná se například o:

 • Univerzitu Karlovu
 • Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava
 • České vysoké učení technické v Praze
 • Vysoké učení technické v Brně
 • Univerzitu Pardubice
 • Univerzitu Palackého v Olomouci
 • Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze
 • Vysokou školu polytechnickou Jihlava