Vše o podnikání
na jednom místě
Informační portál podpory
a podnikání na Vysočině
 

Dotace na vzdělávání - KDY a JAK.

V těchto dnech chodí na e-maily podniků desítky nabídek na zprostředkování a zajištění vzdělávání zaměstnanců od vzdělávacích a zprostředkovacích agentur. Všichni nabízí zajištění dotací a návazně kurzy pro zaměstnance podniků. Jak to ve skutečnosti je? Na co kdy a jak můžete dotace získat? Na tyto dotazy Vám odpoví náš článek.


Chcete podpořit vzdělávání svých zaměstnanců a rádi byste na tyto aktivity získali dotace? Pokud ano, máte v tomto programovacím období v podstatě dvě možnosti, jak dotaci získat. První z možností je využít dotace z Úřadu práce (spíše na proškolení několika zaměstnanců) či podat samostatný projekt do Operačního programu Zaměstnanost (proškolení více zaměstnanců). Žádosti o dotace přes Úřady práce bude možné podávat od 31. března 2016, projekty do Operačního programu Zaměstnanost od 1. června 2016.

Dotaci bude možné čerpat v režimu de minimis nebo blokové výjimky. Výše podpory těchto aktivit bude pro podnikatelské subjekty ve výši 85 % způsobilých výdajů, pro neziskové organizace až 100 %.

Momentálně nejsou vyhlášeny žádné dotační programy na školení zaměstnanců.

26. 3. 2016


Zpět