Vše o podnikání
na jednom místě
Informační portál podpory
a podnikání na Vysočině
 

Seminář na téma Obchodní spolupráce s nejsevernější čínskou provincií Heilongjiang

Seminář Obchodní spolupráce s nejsevernější čínskou provincií Heilongjiang, který se bude konat v rámci "Česko-čínského fóra" dne 17.7.2017 v Praze.

17. 7. 2017, 9:45

Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina a Kraj Vysočina pořádají dne 17. července 2017 seminář na téma Obchodní spolupráce s nejsevernější čínskou provincií Heilongjiang

Kde: Hotel Marriott Praha, V Celnici 8 (simultánní tlumočení zajištěno)


Program:

9:45 – 10:00       registrace a vstup do sálu

10:00 – 10:45     zahájení

  • E Zhongqui - předseda Výboru pro podporu mezinárodního obchodu – Podvýbor provincie Heilongjiang (odpovídá úrovni Krajské hospodářské komory)
  • Karla Šlechtová - ministryně pro místní rozvoj ČR
  • Wang Guowen - předseda Výboru pro podporu mezinárodního obchodu – Podvýbor provincie Harbin
  • Zástupce Kraje Vysočina - Richard Horký - předseda představenstva Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina

podpis „Memoranda o spolupráci mezi Čínským výborem pro podporu mezinárodního obchodu - Podvýbor Heilongjiang a Krajskou hospodářskou komorou Kraje Vysočina

10:45 – 11:00     coffee break

11:00 – 11:45     prezentace firem

  • Zhang Liwei - místopředseda představenstva „Harbin Electric International Co. Ltd.“
  • Richard Horký - jednatel „TTS energo s.r.o.“ – výroba kotlů na biomasu

Prezentace firmy 3 – bude upřesněno

Prezentace firmy 4 – bude upřesněno

11:45 – 12:30 představení a kontaktování mezi čínskými a českými firmami (firmy budou mít své stoly s označením a zájemci je budou moci na místě kontaktovat, na místě budou k dispozici 4 konsekutivní tlumočníci)


Svoji účast prosím potvrďte nejpozději do 12. července 2017 na e-mail „info@khkvysocina.cz“. 


Informace o provincii Heilongjiang

Provincie se nachází v severovýchodní části Číny, sousedí s Ruskem, Mongolskem a provincií Jilin. Je šestou největší provincií v zemi se 453.000 km2 . Má populaci 38,35 milionu. Provincie se skládá z jedné prefektury, 12 měst v prefektuře (hlavní město prefektury je Harbin, kde se nachází mezinárodní letiště), 2 krajských měst a 62 krajů.

Heilongjiang je hlavní zemědělskou oblastí země s jedinečnými zemědělskými zdroji. Má velký potenciál k rozvoji zemědělství, chovu zvířat, potravinářského průmyslu a finančního odvětví souvisejícího se zemědělstvím. Je národně uznávanou výrobní základnou pro výrobu biopotravin a zemědělských produktů bez znečištění. Heilongjiang je jednou z pilotních ekologických provincií země. Má velký potenciál a příležitosti pro rozvoj cestovního ruchu, kultury, sportu, módy, zdravotnictví a péče o staré lidi, lesního hospodářství a dále příležitosti pro vývoj informačního průmyslu.

V provincii se také nachází velká ložiska nerostných surovin. Heilongjiang je velká vnitrozemská provincie s jedinečnými geografickými podmínkami a vědeckými, technologickými a lidskými zdroji se silnou schopností inovace. Má velký potenciál a příležitosti k prosazování a prohlubování čínskoruské hospodářské spolupráce.


K nahlédnutí:

Seznam čínských společností

Seznam členů guvernérské části delegace

3. 7. 2017


Zpět