Vše o podnikání
na jednom místě
Informační portál podpory
a podnikání na Vysočině
 

Domov u Františka bronzovou Stavbou roku

Žďárská stavební firma PKS stavby a.s. získala ocenění za realizaci Domova U Františka- domov pro seniory se zvláštním režimem v Újezdě u Brna. Firma se umístila na třetí bronzové příčce a získala ocenění Stavba Jihomoravského kraje 2016 v kategorii občanské vybavenosti. 


Domov U Františka je bronzovou Stavbou roku

Výsledky 15. ročníku prestižní soutěže Stavba Jihomoravského kraje byly za účasti hejtmana Bohumila Šimka vyhlášeny ve čtvrtek 27. dubna 2017 na brněnském výstavišti. Do letošního ročníku soutěže se i přes stále nepříznivou situaci ve stavebnictví přihlásilo 39 staveb v celkem 7 kategoriích. Tradičně nejsilnější byla zastoupena 1. kategorie – stavby občanské vybavenosti, kde o přízeň odborné poroty bojovalo 11 staveb. Další kategorií byly vodohospodářské a ekologické stavby nebo dopravní a inženýrské stavby. Dále byly oceněny bytové stavby, průmyslové stavby a technologické stavby, rekonstrukce staveb a objektů a stavby realizované mimo území Jihomoravského kraje. Zvláštní Cenu hejtmana obdržela Cyklostezka Ždánicko.

Posláním soutěže je prezentace a propagace kvalitních výstavbových projektů v Jihomoravském kraji a přiblížení nejlepších stavebních děl a jejich tvůrců širší laické i odborné veřejnosti. Současně si soutěž klade za cíl propagovat projekční, dodavatelské a investorské subjekty, mající sídlo v Jihomoravském kraji, které realizují zajímavé stavby na jižní Moravě. O konečném pořadí rozhodovala desetičlenná porota, kterou tvořili odborníci z řad vyhlašovatelů soutěže, fakulty architektury a stavební fakulty VUT v Brně a další nezávislí specialisté.

Soutěž vyhlašuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví v Jihomoravském kraji pod záštitou Jihomoravského kraje. 

Tisková zpráva vydaná firmou PKS stavby a.s.

  

13. 7. 2017


Zpět