Vše o podnikání
na jednom místě
Informační portál podpory
a podnikání na Vysočině
 

Vlastislav Bříza, majitel holdingu KOH-I-NOOR, a. s., se stal držitelem prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2014.

Praha, 3. března 2015– Vlastislav Bříza, majitel holdingu KOH-I-NOOR, a. s., se stal držitelem prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2014. Trofej pro vítěze si převzal v úterý 3. března večer v pražském paláci Žofín z rukou 1. místopředsedy vlády pro ekonomiku a ministra financí České republiky Andreje Babiše.


Profil vítěze:

Vlastislav Bříza – generální ředitel společnosti KOH-I-NOOR holding, a. s.

Do KOOH-I-NOORu Vlastislav Bříza nastoupil původně jako konstruktér, jenže záhy byl odejit. Když se mu po letech podařilo vypracovat na ředitele podniku Gama a přišla nabídka vrátit se do ztrátového výrobce tužek, neváhal. V roce 1999 se začal rýsovat prodej KOOH-I-NOORu. Vlastislav Bříza, který se řídí heslem „bez rizika není cesty vpřed“, se ale rozhodl vzít si úvěr od banky a firmu od PPF odkoupit sám. Během sedmi let se mu podařilo postavit na nohy obchod a vrátit lesk tradiční značce. V Česku dnes podnik, jehož název vznikl už před 225 lety, provozuje 80 prodejen. Součástí holdingu je nejenom celosvětově známý výrobce uměleckých, školních a kancelářských potřeb KOOH-I-NOOR Hardtmuth, ale také společnosti a fabriky v Rusku a Bulharsku a obchodní firmy v Itálii nebo Polsku. Holding dále zahrnuje skupinu Gama, KOOH-I-NOOR Energy a KOOH-I-NOOR Machinery nebo Polikliniku Sever v Českých Budějovicích a hotel Vltava. V podnikání se Vlastislav Bříza drží především pravidla, že peníze jsou krev, a kdo nemá krev, umírá. Mimo byznys ho baví auta a rád si vyrazí na kolo nebo na lyže.

Finalisty soutěže EY Podnikatel roku se kromě vítěze stali:

Vladimír Velebný, holding Contipro

Jaroslav Horák, Albatros Media, a. s.

Martin Vohánka, W.A.G. payment solutions, a. s.

Stanislav Bernard, Rodinný pivovar BERNARD, a. s.

Andrej Babiš, ministr financí a místopředseda vlády České republiky, Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a Vlastislav Bříza, KOH-I-NOOR holding a. s., držitel titulu EY Podnikatel roku 2014 České republiky.

3. 3. 2015


Zpět