Vše o podnikání
na jednom místě
Informační portál podpory
a podnikání na Vysočině
 

Řemeslo Vysočiny 2015

Ve dnech 17. a 18. 02. 2015 proběhla ve Žďáře nad Sázavou významná soutěž v odborných dovedenostech žáků středních škol.

Ve dnech 17. a 18. 02. 2015 proběhla ve Žďáře nad Sázavou významná soutěž v odborných dovednostech žáků středních škol. Soutěžící měli možnost porovnat svoje znalosti ve dvou kategoriích. První byla určena pro žáky studijního oboru mechanik seřizovač. Jejím zaměřením byla programování a obsluha CNC obráběcích strojů. Druhá kategorie byla určena pro žáky učebního oboru obráběč kovů a byla zaměřena na soustružení. Obou akcí se celkem ve dvoučlenných družstvech zúčastnilo 30 žáků ze 7 škol z Kraje Vysočina, 1 školy z Královéhradeckého kraje a 2 škol ze Slovenské republiky. Soutěžící celkově prokázali velmi dobrou úroveň vědomostí a praktických dovedností. Úspěšně reprezentovali svoje školy.

Cílem dvoudenního setkání pracovníků a soutěžících byla propagace technických řemesel, prohlubování spolupráce mezi školami a porovnání připravenosti budoucích absolventů škol technického zaměření. Tento hlavní cíl soutěže byl splněn.

Slavnostní vyhodnocení soutěže Řemeslo Vysočiny na Staré radnici ve Žďáře nad Sázavou

25. 2. 2015


Zpět