Vše o podnikání
na jednom místě
Informační portál podpory
a podnikání na Vysočině
 

PKS získali ocenění Stavba roku 2018

3. října 2018 proběhlo v Betlémské kapli v Praze slavnostní vyhlášení výsledků celostátní soutěže Stavba roku 2018 v oboru architektury a stavitelství. Dolnobřežanská sportovní hala, postavená firmou PKS stavby a.s. Žďár nad Sázavou, zde získala titul Stavba roku 2018.


Budova sportovní haly vychází z moderních trendů současné architektury. Při jejím návrhu byl kladen velký důraz také na urbanistické hledisko. Podobnou stavbu v rámci České republiky nenajdete. Výjimečnost této stavby spočívá zejména v jejím oblém tvaru, plášti z hliníkového šindele a také způsobu osvětlení světlovody.

Sportovní hala je postavena jako součást školního areálu a je využívána pro výuku tělesné výchovy. Hala též slouží k pořádání sportovních a kulturních akcí. Sportovní plocha má velikost 45 x 25 metrů, kapacita tribuny je 250 diváků. Tato hala je největší investiční akcí obce Dolní Břežany a byla dokončena v říjnu loňského roku. Tento unikát se nám podařilo zrealizovat za pouhý jeden rok, a to ve výborné kvalitě a k plné spokojenosti investora.

8. 10. 2018


Zpět