Vše o podnikání
na jednom místě
Informační portál podpory
a podnikání na Vysočině
 

Ekonom

Obsahem kurzu jsou základy manažerské ekonomiky s využitím účetní a operativní evidence. Jedná se o nástavbu nad účetnictvím s cílem naučit účetní rozumět a využívat data účetní evidence pro potřebný reporting manažerům společnosti. Seznámit účetní se základy kalkulací a rozpočetnictví jejich vazbami na účetní evidenci a využití k efektivnímu reportingu. Součástí výuky lze zvolit základy finanční analýzy a využití získaných dat k řízení společnosti.Termíny kurzu:

4.10.2018, 6.11.2018, 6.12.2018, 24.1.2018, 28.2.2018 , dále dle zvolené struktury

Popis kurzu:

Obsahem kurzu jsou základy manažerské ekonomiky s využitím účetní a operativní evidence. Jedná se o nástavbu nad účetnictvím s cílem naučit účetní rozumět a využívat data účetní evidence pro potřebný reporting manažerům společnosti. Seznámit účetní se základy kalkulací a rozpočetnictví jejich vazbami na účetní evidenci a využití k efektivnímu reportingu. Součástí výuky lze zvolit základy finanční analýzy a využití získaných dat k řízení společnosti.

Cílová skupina:

Účetní především v malých a středních firmách, kteří potřebují znát ekonomické procesy a souvislosti ve firmě, základy kalkulací, rozpočtů a finanční analýzy a využití získaných dat k efektivnímu manažerskému reportingu.

Obsahová náplň:

Konkrétní obsahová náplň bude dohodnuta podle požadavků zájemců, znalostí a dovedností účastníků.

Struktura kurzů (podle nabídky KHK):

Ekonomické minimum - 16 hodin

Účetní závěrka - 8 hodin

Finanční řízení - 16 hodin

Varianty nabídky:

CASH FLOW - 16 hodin

Kalkulace nákladů - 16 hodin

Novinky v daních a účetnictví - 8 hodin

 

Lze volit kombinace dle konkrétních potřeb zájemců celkem lze vybrat maximálně 10 kurzů. Při volbě varianty bude adekvátně upraven rozsah a termíny.

 


Zpět